O mě

Jsem maminka dvou malých kluků. Žijeme na vesnici kousek od Olomouce a plníme si tu své sny :)

Jak jsem se dostala k focení?

V r. 2018 jsem si založila živnost a začala tvořit šperky. Vše se mi krásně rozjíždělo, jen ty fotky telefonem nestály za moc. Rozhodla jsem se proto ke koupi foťáku a posunula tím své produktové fotky trochu dál. V této době jsem už nějakou tu chvíli čekala našeho malého Alberta, takže mi bylo jasné, že u focení produktovek nezůstanu.

Focení mě naprosto uchvátilo. Albert má za prvního půl roku tolik fotek, co nemám já za celý život. Potom do toho zasáhnul osud a narodila se mi neteř. Vzala jsem foťák, udělala jim novorozenecké fotky, pak tříměsíční fotky,.. postupně jsem se učila na mých známých a fotila všechny v okolí. Fotila jsem zdarma, pak za cestovné a teď, s rostoucími zkušenostmi a fotografickým vzděláním, cenu postupně zvyšuji. V průběhu jsem si v naší místnosti navíc zařídila  malý ateliérek, který je zárukou vydařeného focení i za deštivého počasí.

Práce s dětmi

Práce s dětmi mě vždycky bavila a odjakživa si s nimi rozumím. Sama jsem maminkou dvou malých kluků a tak jsem spoustu situací, které na focení prožíváme, sama zažila. Pomůžu vám zavinout a uklidnit miminko, půjčím hračku, počkám, až se prcek přestane stydět. Děti jsou neúprosné a na fotkách vždycky vidíte, jestli se bavily, nebo musely úsměv hrát. Zakládám si na individuálním a trpělivém přístupu. Některé děti vletí do ateliéru jako tornádo, některé našlapují opatrně, jiné se zase pro jistotu nechají donést. Zatím ale nebylo jediné focení, na kterém by děti stud aspoň z části nepřešel, nebo na něj aspoň na pár momentů nezapomněly. 

Vánoce 2022
Vánoce 2022