Focení v pohodlí domova

Focení miminka v pohodlí vašeho domova

- Nemusíte s malým miminkem nikam jezdit a nosit sebou spoustu věcí

- Nemáme určenou dobu focení, když je potřeba nakojit, přebalit, převléct, ..vše můžete udělat v klidu a bez ohledu na čas.

- Fotím především přirozené fotky - miminko v náručí rodičů, v posteli, postýlce, detaily miminka. Většinou bez rekvizit.

Kdy je nejlepší domluvit se na focení?

- Newborn focení je ideální v době mezi 6-14 dnem po narození miminka. Miminko je v tuto dobu více spavé. Každopádně, pokud vaše miminko nebude spinkat, ničemu to nevadí. I fotky s bdícím prckem jsou krásné :) zároveň bych chtěla dodat, že pokud jste nestihli novorozenecké focení do 14 dní od narození, ničemu to nevadí. Miminko je i tak malinké a můžeme stejně tak krásně nafotit i měsíčního prcka :)

- Na Newborn fotky stačí napsat 1-2 měsíce před očekávaným termínem porodu. Předběžně rezervujeme termín, dál si pak potvrdíme/přehodíme datum co nejdříve po porodu miminka. Ideálně, pokud si vzpomenete v porodnici, nebo ihned po příjezdu z porodnice. Pokud si na focení vzpomenete až v porodnici a bojíte se, že už pro vás termín mít nebudu, zkuste to! Většinou si na novorozence čas udělám i na poslední chvíli :)

- Focení ve třech měsících - ideální k zachycení prvních vědomých úsměvů, miminko už krásně reaguje, ale ještě nám nikam nezdrhne :)

- Na focení ve třech měsících se domlouváme 2-3 týdny před termínem focení (3 měsíce - 3 a půl měsíce věku miminka)

Co mít připraveno/co na sebe?

- Fotím většinou na třech místech - u okna, na gauči a v posteli. Samozřejmě, každý dům má svoje. Někdo má nádhernou zimní zahradu, jiný krásné schody. To už jsou individuality každého domu. Každopádně, již zmíněná tři místa je dobré mít připravené - uklizené. Jinak se s úklidem rozhodně nemusíte stresovat. Máte malé miminko a já, jako maminka, to naprosto chápu.

- Doma je dobré mít pořádně zatopeno, protože miminko budu fotit i na naháče (jen v plence) , tak ať mu není zima.

- Na sebe ideálně světlé oblečení, ve kterém se budete cítit pohodlně a dobře. Bez nápisů a obrázků. Úplně nejlepší je jednobarevné bílé/světlé tričko. Každopádně krásné fotky jsou i ve světlých pastelových barvách. Toto platí i o oblečení miminka - bílé/jednobarevné body je nejlepší. Inspiraci na foto outfity najdete např. zde https://pin.it/3eqswbC

Focení se starším sourozencem

- Pro staršího sourozence platí totéž, co pro miminko. Nejlepší je, když je dítě v dobré náladě (v případě, že ještě po obědě spí, domluvíme se po spánku). 

- Pro starší dítě občas bývá tato situace těžká. K vám domů přijde cizí osoba a celý svět se točí kolem miminka. Tomuto se snažím předejít, ale není to úplně jednoduché (hlavně když dítě vyžaduje plnou pozornost). Proto je fajn, když máte třeba nachystanou nějakou odměnku za spolupráci :) zároveň s tím počítejte a dítě v průběhu dne na situaci připravujte - vy se obrňte trpělivostí a hlavně se nebojte. I když starší dítko ukázkově nespolupracuje, je možné zachytit krásné momenty. 

Jak celé focení probíhá? 

- Předem se domluvíme na termínu focení (termín si ještě den předem potvrdíme, vy mi pošlete adresu a váš telefonní kontakt)

- Dorazím k vám na domluvený čas (většinou nějak po obědě, to se domluvíme podle vašeho denního režimu)

- Nejlepší je, když je miminko vyspinkané, napapané a v dobré náladě. V případě newborn focení může klidně spinkat, to nám vůbec nevadí.

- Focení trvá 1-2 hodiny, řídíme se náladou miminka. Jsou brzo unavení a snažíme se miminko nepřetáhnout. Pokud je potřeba v průběhu focení nakojit, ponosit, uspat, převléct,.. není problém.

- Do tří dnů od focení Vám na email odešlu náhledy všech fotek v galerii, ze kterých si vyberete ty, které budete chtít upravit. Na výběr budete mít 10 dnů, potom se fotky z galerie automaticky smažou. Více informací o balíčcích najdete v ceníku . Do týdne od Vašeho výběru fotografií Vám zašlu upravené fotky ve dvou velikostech - jedna na web, druhá na tisk.