Newborn focení probíhá mezi 6-14 dnem po narození miminka (jinak je to v případě focení fresh48 - většinou ještě v porodnici, informace o tomto focení níže). Miminka jsou v tuto dobu více spavé. Říká se, že se po 14 dnech opravdu narodí :) v této době se krásně manipuluje se spícím miminkem, jejich spánek je ještě opravdu tvrdý. Kdyby ale miminko nechtělo spinkat, vůbec to nevadí. I fotky bdícího miminka jsou krásné.

Pokud jste focení miminka v tento čas nestihli, vůbec to nevadí. Vyfotit miminko můžeme i později. Je škoda nezachytit ty nožičky, dokud jsou ještě prťavé. A vůbec nevadí, že to bude až po vašem šestinedělí, nebo tři měsíce po porodu. Podívejte se do galerie větších miminek a uvidíte, že i ty jsou na fotkách kouzelné.

Pokud jste si ode mě nechávali fotit těhotenské fotky, máte 10% slevu na newborn :)

Focení miminka v pohodlí vašeho domova

Kdy je nejlepší domluvit se na focení?

- Na novorozenecké focení je ideální napsat 1-2 měsíce před očekávaným termínem porodu (můžeme se domluvit klidně už na těhotenském focení). Předběžně rezervujeme termín, dál si pak potvrdíme/přehodíme datum co nejdříve po porodu miminka. Ideálně, pokud si vzpomenete v porodnici, nebo ihned po příjezdu z porodnice. Pokud si na focení vzpomenete až v porodnici a bojíte se, že už pro vás termín mít nebudu, zkuste to! Většinou si na novorozence čas udělám i na poslední chvíli :)

Co mít připraveno/co na sebe?

- Fotím většinou na třech místech - u okna, na gauči a v posteli. Samozřejmě, každý dům má svoje. Někdo má nádhernou zimní zahradu, jiný krásné schody. To už jsou individuality každého domu. Každopádně, již zmíněná tři místa je dobré mít připravené. Jinak se s úklidem rozhodně nemusíte stresovat. Máte malé miminko a já, jako maminka, to naprosto chápu.

- Doma je dobré mít pořádně zatopeno, pak můžeme vyfotit i pár fotek miminka v plíněčce :)

- Na focení je nejlepší oblečení v neutrálních tónech, pastelové barvy, bez obrázků a nápisů. Nejlépe se vyhnout příliš tmavým barvám. Inspiraci na foto outfity najdete např. zde https://pin.it/3eqswbC

Focení se starším sourozencem

- Pro staršího sourozence platí totéž, co pro miminko. Nejlepší je, když je dítě v dobré náladě (v případě, že ještě po obědě spí, domluvíme se po spánku).

U vás doma hledáme především světlá místa bez rušivých elementů.
U vás doma hledáme především světlá místa bez rušivých elementů.

- Pro starší dítě občas bývá tato situace těžká. K vám domů přijde cizí osoba a celý svět se točí kolem miminka. Tomuto se snažím předejít, ale není to úplně jednoduché (hlavně, když dítě vyžaduje plnou pozornost). Proto je fajn, když máte třeba nachystanou nějakou odměnku za spolupráci :) zároveň s tím počítejte a dítě v průběhu dne na situaci připravujte - vy se obrňte trpělivostí a hlavně se nebojte. I když starší dítko ukázkově nespolupracuje, je možné zachytit krásné momenty.

Jak celé focení probíhá?

- Předem se domluvíme na termínu focení (termín si ještě pár dní předem potvrdíme, vy mi pošlete adresu a váš telefonní kontakt)

- Dorazím k vám na domluvený čas (domluvíme se podle vašeho denního režimu)

- Nejlepší je, když je miminko napapané a v dobré náladě. Na focení může spinkat, nebo být vzhůru. Obě varianty jsou ve výsledku moc hezké. V průběhu focení můžete podle potřeby kojit, mazlit, chovat,.. cokoliv, na co jste zvyklí :)

- Focení trvá 1-2 hodiny, řídíme se náladou miminka

- Do tří dnů od focení Vám na email odešlu náhledy všech fotek v galerii, ze kterých si vyberete ty, které budete chtít upravit. Na výběr budete mít 10 dnů, potom se galerie uzavře a výběr fotek zůstane na mě. Více informací o balíčcích najdete v ceníku . Do týdne od Vašeho výběru fotografií Vám zašlu upravené fotky ve dvou velikostech - jedna na web, druhá na tisk. 

Fresh 48

Doslovně "čerstvých 48", se nazývá focení miminka maximálně 48 hodin od narození. Toto focení probíhá ještě v porodnici a může nahradit novorozenecké focení, zároveň je ale trochu jiné. Je více intimní, na fotkách je zachyceno především to, jak je miminko malinké. Jeho detaily. Váš kontakt. Tyto fotky budou přesně těmi, u kterých budete plakat, až vaše miminko jednou udělá maturitu :) 

Na focení se domlouváme předem, stejně jako na klasické novorozenecké. Kolem termínu porodu spolu budeme více v kontaktu, co nejdříve po porodu si dáváme vědět a domlouváme mou návštěvu. Toto focení trvá cca 30 minut, cena je 2000 Kč za 10 fotografií v barevné i černobílé variantě dle vašeho výběru + koláž.